Logopedyczny prezent

Zestawiłam propozycje 12 prezentów, które Logopeda w Cieszynie poleca dla Waszych dzieci osobistych lub dzieci mniej osobistych, ale Wam bliskich. Zabawki wspomagające rozwój mowy dziecka, pobudzające jego ciekawość, atrakcyjne ponad miarę – nie potrzebują energii elektrycznej – są proste i w tym być może tkwi ich siła.

Podładujmy się pozytywnie, przeglądając co można kupić dziecku.mam-oko-na-miasteczko-

1. Miasteczko Mamoko, Mamoko 3000, Dawno temu w Mamoko i nowe: Mam oko na miasteczko! Genialne, ponadczasowe, w dodatku dla dużych i małych. O Mamoko już pisałam, teraz tylko proponuję jako znakomity prezent – zachęcający do mówienia, generujący miliony sposobów na zabawę.

Wydawnictwo Dwie Siostry

2. Zwierzęta do wypychania z kartonu i własnoręcznego pomalowania: nazywamy pakiet-kolejstrada-folwark-z-kartonuzwierzęta, tworzymy samodzielnie farmę, naśladujemy odgłosy – co oznacza znakomite wspomaganie rozwoju mowy. Ja swoje kupiłam w Lidlu, jednak wersje rozszerzone, ulepszone z przyklejaną do paneli drogą (bezproblemowo się później odklejającą) można znaleźć klikając tutaj:

kreatywna zabawka

3. Bim Bam, Tęcza, Nos w nos to gry wydane przez Grannę. Uczą i pozwalają 01084dc6d11bf00d8c2d689a7332e7ca_grpoznać dźwięki, zapachy, kolory. Bardzo atrakcyjny, edukacyjny sposób na zabawę. Tutaj odrobina prądu i odtwarzacz płyt CD by się ewentualnie przydały.
Genialna integracja zmysłów!

Granna

4. Serie zabaw z CzuCzu:
Rączka rysuje pojazdy – zmywalny mazak (trójkątny-utrwalający prawidłowy chwyt pisarski), ściereczka – wielka frajda, Rączka rysuje zwierzęta, memo, domino ze zwierzętami, zagadki oraz wszystkie pozostałe z całej serii zabaw z CzuCzu. Polecam!

5. Ciastolina! Znakomity trener małej motoryki – każde ugniatanie, chwytanie, ściskanie ciastoliny to trener małej motoryki, przygotowanie do precyzyjnych ruchów. Precyzyjne ruchy palców/rak = precyzyjne ruchy języka w ustach – sprawy połączone i nie bez znaczenia.

6. Dla starszych – gra towarzyska Alias znakomity sposób na świąteczny odpoczynek. Opisujemy wylosowane hasło za pomocą jego przeciwieństw, synonimów zanim skończy nam się czas.

7. Dla starszych – Scrabble – zawsze świetne i można wykorzystać do poszerzania słownictwa, do nauki słowotwórstwa, do rodzinnej zabawy.

8. Kukiełki, pacynki (zestawy), teatrzyki 3D – genialny prezent. Dziecko uczy się wchodzenia w rolę, uczy się opowiadać, prowadzić narrację, opisywać, wymyślać bajki (wyobraźnia i twórcze myślenie mają możliwość zadziałać), a ponadto mówi, mówi, th_550x600x90_w0pr_image_1983mówi… To może być teatrzyk kukiełkowy Monumi lub zestaw paluszkowych pacynek z IKEI lub wiele innych pacynek dostępnych w sklepach.

9. Magnesy na lodówkę, na tablicę dziecięcą – uczą nazywania owoców, zwierząt, uczą liczyć, uczą tworzyć zbiory i je nazywać. Wielki zachwyt. Polecam serię z Mudpuppy.

10 Gry edukacyjne i puzzle Scotchi – genialny wybór, atrakcyjny, bo ma rzepy, uczy przyporządkowywania do kategorii, poszerza słownictwo:
Mały c20025_ENG_Supermarket_box350-354zy duży

Ludzie w pracy

Pojazdy

Supermarket
22327

11. Kolorowanki XXL Monumi – można kolorować wszystkim – od farb po kredki. Kolorowanki są tematyczne np. Safari, Miasto, ZOO itp.

12. Pilchowska Dmuchajka – znakomita zawsze i wszędzie oraz wszystkie zabawki proponowane przez Pilcha (memo z pogodą, ze zwierzętami, puzzle ze zwierzętami itp.).

Pilch – zabawki z drewna


Szalonych godzin zabawy! Czekam na recenzje:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *